• Üye Ol
 • Giriş Yap
 •  İlan Ver
 • LORENZ DEEPMAX Z1


  4,600 USD
  BURSA / OSMANGAZİ KÜKÜRTLÜ MAH.
  İlan No
  47

  İlan Tarihi
  30-11-2017

  Özellik
  Define Dedektörü

  Marka
  Lorenz

  engin koray
  Üyelik Tarihi : 09 Kasım 2017
  Kullanıcı Mağazası
  İlan Bursa Mağazası

  Sokak Görünümü
  Kullanıcının Profili İlanı Favorilerime Ekle İlanı Şikayet Et
  Güvenlik İpuçları Güvenlik İpuçları

  İlgilendiğiniz aracı veya emlak ilanını görmeden kapora olarak bir ödeme yapmayın, para göndermeyin.

  Açıklama

  Lorenz DeepMax Z1 define dedektörü derin algılama kabiliyeti ön plana çıkmış bir cihaz olarak kendisini kanıtlamıştır. GBS teknolojisine yani titreşimli toprak ayar sistemine sahip olan cihaz, toprak altında bulunan her türlü kıymetli madenin tespitinde üstün performans göstermeyi başarmıştır. Bu nedenle arazi tarayıcıları tarafından önemli bir yere sahiptir.

  Parazitlere son!

  Lorenz DeepMax Z1 metal dedektörü, toprak altındaki çöp veya benzeri maddelerin algılanmasından dolayı yaşanacak veya meydana gelecek yanılmaları sıfıra indirmektedir. Bu özellik sayesinde, arazi tarayıcıları asıl hedeflerine ulaşmadan boş hedef kazma gibi zahmet ve zaman kaybettiren durumlar içerisine asla girmezler. Dolayısıyla moral bozukluğu veya motivasyonel boşluk oluşmaz. Lorenz DeepMax Z1 sayesinde en doğru sonuç bulunana kadar arazi taranabilir ve hedef belirlendiğinde yapılacak kazı çalışmalarından sonuç alınır.

  Güçlü sinyal özelliği

  Lorenz DeepMax Z1 altın arama dedektörü en büyük özelliklerinden birisi madenlerin tespit edilmesi için iletilen sinyal gücündedir. Bu güç kendisini otomatik olarak arazi durumuna göre ayarlayabilmekte ve en zorlu arazilerde bile doğru sonuçların alınabilmesi sağlanmaktadır. Toprak derinliklerindeki uyuyan metaller veya kıymetli her tür nesne ve obje güçlü sinyallerin alanına girerek uyanmaktadır.

  LCD teknolojisiyle anlaşılır sonuçlar

  Lorenz DeepMax Z1 toprak taramalarından almış olduğu sonuçları hemen LCD ekranıyla arazi tarayıcısına ulaştırır. Anlaşılır bir şekilde sunulan sonuçlar, arazi tarayıcısının kolay anlayabileceği şekilde işlenmektedir. Lorenz DeepMax Z1 değişebilir başlık özelliğine sahiptir. Buda derinlik algısını daha da uzun menzilli bir hale getirebilmek için sunulan bir fonksiyondur. Arazinin daha ayrıntılı bir şekilde taranarak, sonuçların daha tatmin edici olması amaçlanmaktadır.

  Lorenz DeepMax Z1 dedektörü ile hedefler tanımlanarak, arazi içerisinde yapılacak aramaların kapsamı daraltılabilir. Böylece daha kısa zamanda daha işlevsel bir şekilde cihazın çalışması ve tüm enerjisini tek bir madene aksettirmesiyle büyük başarı sağlanabilir.

  Lorenz DeepMax Z1 altın dedektörü gelişmiş hoparlör sistemi de bulunmaktadır. Böylece aram çalışmaları sırasında yüksek güçlü hoparlör kısmından ikaz sesleri çıkartmaktadır. Daha birçok özelliğiyle arazide ki en büyük dostunuz Lorenz DeepMax Z1 şimdi çok daha iyi bir fiyata size sunuluyor.

  LORENZ DEEPMAX Z1 FONKSİYONLARI

  LORENZ DEEPMAX Z1, hareketsiz Pulse GBS (Pulse Ground Balancing System = Titreşimli Toprak Ayar Sistemi) sistemini temel almaktadır. Kısa ve şiddetli manyetik titreşimler öncelikle tespit başlığı vasıtası ile yayılır.Bu manyetik titreşimler, metal tipi iletken maddelerde, öncelikle girdap akımları oluşturur. Bahsi geçen girdap akımları, metal objede korunacak ve başlık tarafından yayılan manyetik titreşim sona erdiğinde kaybolacaktır.Geciken tespit aşaması aynı tespit başlığı vasıtası ile (artık alıcı olarak görev yapmakta) gerçekleştiğinden dolayı bu girdap akımlarını tespit etmek mümkün. Bu küçük gerilim değişikliklerini tespit etmek ve bu özel sinyalleri parazitlerden ayırabilmek için oldukça karmaşık elektronik devreler gereklidir. Bu sinyalin ses aşamasına sahip olabilmesi için voltaj kontrollü osilatör (VCO) ile güçlendirilmesi gerekir, yani VCO başlığının tespit alanı yakınında metal belirdiğinde kulaklık veya dahili hoparlör vasıtası ile sinyal gönderir. Birincil toprak titreşimleri vasıtası ile metal nesnede üretilen girdap akımları metal nesnenin iletkenliğine bağlı olarak farklı zamanlarda kaybolacaklardır. Bu nedenle sınıflandırma devresi, birim süre zarfında alınan girdap akımları okumalarında gözle görülür gecikmeler vermektedir.Ek olarak, Double D başlık ile metal veya metal olmayan her türlü maden için tespit mümkündür. Bu, maddenin muhtemel türü hakkında daha fazla bilgi verir, üstelik yayılan ses sayesinde gömülü metal objenin yerini ve büyüklüğünü tespit etmeyi kolaylaştırır.

  LORENZ DEEPMAX Z1 AVANTAJLARI

  Pulse GBS sistemi, prensip olarak büyük çaplı başlık kullanma ve yüksek iletim gücü avantajlarına sahiptir.Bunlar özellikle derinde yapılan tespitlerde gereklidir. Çerçeveye takılı farklı boyut ve şekildeki kablolu başlıklar herhangi bir ayarlama gerektirmeden LORENZ DEEPMAX Z1’e bağlanabilir. Dedektöre farklı başlık sistemleri ile otomatik olarak uyum sağlayacak, özel adaptasyon devresi ilave edildi. Bu da, herhangi bir başlıkla bağlanıldığında, sıra dışı derinlik kabiliyeti sağlamaktadır. Tespit başlığının çapı büyüdüğünde büyük objelere olan hassasiyet de artacaktır. Aynı zamanda, daha küçük objeler daha az hassasiyetle tespit edilebileceklerdir. Büyük nesneleri tespit etmek ve küçük objeleri görmezden gelmek için bu özellik tercih edilir. Büyük başlıklar yüksek menzili tespit imkanı sunmaktadır. Manyetik demir oksitlenme oluşan zorlu arazilerde bile LORENZ DEEPMAX Z1, Zemin Balans Sistemi kullanıldığında, hem demir ve hem de demir olmayan diğer metaller (altın, gümüş, bakır v.b.) için olağanüstü derinlik kabiliyeti sunacaktır.Diğer cihazlar zemin etkilerinden sıkça etkilenir ve bu da daha derin tespitlerde derinliği azaltmaktadır.
  LORENZ DEEPMAX Z1 ile tamamına yakın toprak türlerinde veya “hava testlerinde” neredeyse aynı derinlikteki nesneler saptanabilmektedir. DEEPMAX Z1’in altın, gümüş ve bakır gibi demir olmayan madenlere karşı olan yüksek hassasiyeti yeni hedef analizi ve birçok değişik tespit amaçlı fonksiyonu cihazı üstün hale getirmektedir. DEEPMAX Z1, tespit edilen her maden için ekranda (LCD) görüntülü işaret vermektedir. Dedektör,okumadan kaynaklanan gecikmeye bağlı olarak, 000-099 arası numara verir ve buna göre maden sınıflandırılır. Hedef sınıflandırma devresi bazı durumlarda metal objenin büyüklüğünden etkilenir, bundan dolayı ufak sikkeleri büyük maden parçası olarak tanımlayabilir. LORENZ DEEPMAX Z1 aynı zamanda zorlu toprak şartlarında 26 cm ve 35 cm DD başlıklarla daha sofistike ve arındırılmış demir ve demir olmayan diğer madenler için hedef analizi sunmaktadır. Dedektör aynı zamanda kulaklık veya hoparlör yolu ile sesli uyarı vermektedir. Derinlik tespit testlerine göre (havada yapılan testler) sonuçlar birçok tipteki toprağa göre neredeyse aynıdır ve bundan dolayı da standart titreşim indüksiyonlu (Pulse Induction) veya sinüs dalga tipi VLF-TR dedektörlerine göre önemli derecede yüksek olasılıklı sonuçlar elde edilmektedir.

  LORENZ DEEPMAX Z1 UYGULAMALARI

  DEEPMAX Z1, profesyonel tespit ve tespit uygulamaları için geliştirildi.
  Birçok değişik tespit başlığı bu metal dedektöre bağlanabilir. Büyük alanlar çerçeve başlıklar ile verimli bir şekilde taranabilir. Tuzlu su, değişik toprak türleri veya hava sıcaklığı değişimleri, DEEPMAX Z1’in tespit menzilini çok az etkileyebilir. Çivi veya folyo tipi istenmeyen objeleri ayrıştırabilir veya istenmeyen ufak objeler olarak tanıtabilir, böylece daha büyük ve daha derinde yer alan objelere odaklanabilirsiniz. DEEPMAX Z1, ufak tespit başlıkları ile bağlandığında, derinde yer alan ufak objeleri tespit konusunda mükemmel bir araçtır.

  LORENZ DEEPMAX Z1 dedektör seti (Standart)

  DEEPMAX Z1 ana ünite , taşıma çantası, şarj edilebilir harici NiMH batarya 12V9,5Ah, omuz- kemer askısı, hızlı şarj cihazı (100-240VAC), Euro AC- şebeke kablosu , kulaklık, kullanım kılavuzu, taşıma askısı ve çantası ile birlikte 1m x 1m çerçeve başlık ve teleskopik S kutuplu 3 adet çubuk ile birlikte 35cm double D başlık.

  Üretici Firma verileridir.

  X: Tespit başlığı menzili dışında
  Tespit derinlikleri, hava ortamı kullanılarak kaydedilmiştir;
  DELAY4/GND4, SENS5
  Tespit derinlikleri, farklı zemin veya gecikme tespiti ayarlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Daha büyük metal objeler ile çok daha yüksek derinliklerin tespiti beklenebilir.

  Opsiyonel aksesuar olarak satılan

  Lorenz Z1 Veri Kaydedici Surfer 11 yazılımı yalnız Lorenz Z1 serisinin bir özelliğidir.Alan verisi toplandıktan sonra, Surfer 11 yazılımı USB Çubuğunda saklanan verileri bilgisayar üzerinde birkaç dakika içinde kolaylıkla ve doğru olarak renkli haritalara, eşyükselti, yüzey, görüntü ya da vektör haritalarına dönüştürür. Dolayısıyla ilave bir Scripter Yazılımı, altısı iki boyutlu altısı üç boyutlu olmak üzere her alanda otomatik olarak on iki harita oluşturur. Böylece operatör farklı ayırım ve haritalandırma yöntemleri arasında tercih yapabilir. Lorenz Detecting Systems tarafından geliştirilen yeni Veri Kaydedici Donanımı ve Yazılımı öncelikle kullanım kolaylığı sunar,son derece hassas çalışır ve ekonomiktir. Lorenz Z1 yalnız birkaç kontrol düğmesi ile veri toplama hem yeni başlayanlar için hem de mühendisler, jeologlar, arkeologlar, bilim insanları ve daha pek çokları gibi profesyoneller için zevkli hale gelir.Kullanıcılar çoğunlukla dökülen atıklar, göktaşları, patlamış mühimmat ya da kayıp uçakları araştırırlar.Gereksiz işlevler için operatörün aklı karışmaz.

  Online Sipariş ve Destek Numaraları

  7/24 Destek Hattımız
  0224 233 10 20
  0544 377 1881
  0531 276 1881

  219 Kişi Tarafından Görüntülendi.
  Konum
  Yorumlar
  Benzer İlanlar